טיפים להשתלת שיער

טיפים להשתלת שיער

השתלת שיער בטורקיה – טיפים להתנהלות נכונה לפני ואחרי

החלטתם ללכת על טיפול השתלת שיער בטורקיה? זהו ללא ספק יום גדול ומרגש עבורכם. עשיתי את הצעד הנכון, ולמעשה הצעד היחיד, להשבת השיער החסר שלכם. שמנים אתריים ותרופות לחיזוק הם פתרונות לחיזוק שורש השערה, כלומר למניעת התקרחות (וגם זה לא במאת האחוזים, אלא בסבירות יותר גבוהה מאשר אדישות מוחלטת). ברגע שההתקרחות כבר התרחשה, וחסר לכם שיער במפרצים או בפדחת, הדרך היחידה להשיב אותו היא השתלת שיער. רצוי לבחור השתלת שיער בטורקיה בשל העבודה המקצועית של צוותי הסיעוד והרפואה והמחירים המוזלים במיוחד ביחס לכל נקודה אחרת על גבי הגלובוס. מהן העצות שלנו להתנהלות נכונה לפני התהליך ולאחריו? מומלץ לקרוא שורות אלו לפני שתעלו על המטוס.

הכנת כרטיס הטיסה

הכנת כרטיס הטיסה לפני השתלת שיער בטורקיה היא פעולה שהמלווה הישראלי יעשה עבורכם במתכונת של ספק-לקוח: אתם משלמים כסף לחשבון הבנק של המלווה, והוא רוכש עבורכם כרטיס טיסה. מלווים רבים הנמצאים בתהליך של לימוד נושא ההשתלות מציעים ללקוחות שלהם כרטיס טרולי. על פניו, זו נשמעת הצעה מאד כלכלית, משום שלהכניס מזוודה לבטן המטוס עולה כיום עוד 50 דולר, בנוסף למה ששילמתם, בעוד שטרולי נחשב כמו תיק יד. אם כן, מדוע זה לא מקצועי? למה כתבנו שהם עושים זאת כי הם לומדים את הנושא?

כרטיס טרולי אינו פותר לכם את סוגיית החזרה לישראל. זה לא שתחזרו לישראל עם 2-3 החליפות ומברשת השיניים שהבאתם לטורקיה.

לטרולי שלכם תתווסף חבילה של 600 גרם תרופות, ביניהן תרופות נוזליות. על פי חוקי ה- IATA (מנהל התעופה העולמי) מאז אירועי ספטמבר 2001 בניו יורק, יש להחרים נוזלים אלה ולרוקן אותם לפני העלייה למטוס, ומשטרת טורקיה תהיה שם במיוחד כדי לעשות את זה. אתם לא רוצים לחזור לארץ בלי התרופות, בלי משככי כאבים ובלי אנטיביוטיקה מתאימה.

לכן, בקשו מהמלווה שלכם לרכוש עבורם כרטיס בו שולחים את המזוודה לבטן המטוס. אם אתם קוראים מאמר זה וכרגע נמצאים בטורקיה עם כרטיס טרולי, בקשו מדייל הקרקע בפגסוס או בטורקיש איירליינס לשדרג את כרטיסכם תמורת תשלום בדלפק.

הכנה לטיפול ההשתלה אחרי הנחיתה

חפשו את הנהג או המדריך הישראלי שלכם. אחד מהם יהיה בשדה עם שלט שנושא את שמה של המרפאה, שמו של הרופא שמנהל אותה ולעתים גם את לוגו המרפאה שזכור לכם מעת הרישום. מצאתם אדם כזה?

הוא האיש שלכם בשדה. ודאו שיש לו רשימה שמית ושאתם רשומים שם. בעת השתלת שיער בטורקיה, במידה ואינכם מעוניינים להרגיש את זריקות ההרדמה, בקשו טיפול בסדציה (זריקת טשטוש מקדימה) ואל תאכלו עד סיום הטיפול.

במידה ולא איכפת לכם לחוש את אותן זריקות, מומלץ מאד שתאכלו ארוחת בוקר טובה לפני ההשתלה ואם אתם חשים שאתם קורסים במהלך הטיפול, תרימו את היד ובקשו הפסקה. רצוי לבקש שירכשו לכם ארוחת צוהריים במהלכה.

הכנה לימים הראשונים שאחרי ההשתלה

  • הימנעו מבילוי שמש באופן מוחלט! אם אין ברירה, קחו מטרייה. כעבור שבועיים ניתן לעבור לכובע.
  • הימנעו מפעילות גופנית כמו ריצה, הרמת משקולות וכל פעולה אחרת שמזיעים בה, לרבות ים ובריכה!
  • למען הצלחתה של השתלת שיער בטורקיה, חשוב מאד להימנע מקפה וסיגריות במהלך החודש הראשון!
  • ודאו שמילאתם את כל דרישות הקורונה שדורשת ממשלת ישראל: בדיקה על אדמת טורקיה, מילוי טופס דיגיטלי לכניסה לישראל ורישום לבדיקה בשדה התעופה בטרמינל 3. שכחת אחת מהדרישות הללו תצריך מכם התחברות לאינטרנט בשדה התעופה גקצ'ן או איסטנבול אינטרנשיונל בדקות ההמתנה לחזרה ארצה ומניסיון זה מלחיץ מאד!