השתלת שיער בטורקיה

אחד ההליכים הרפואיים המדוברים ביותר ברחוב כיום הוא השתלת שיער.

ישראל היא מדינה בה כמעט כל גבר חשוף לדילול השיער שלו, בין באמצעות נסיגת קו המצח באופן כולל ובין באמצעות היווצרות 2 מפרצים שילכו ויתרחבו עם השנים. אם נוסיף לכך תופעות כמו נשירה אחורית או טריכוטילומניה (תופעה בה אדם מסוים משחק בשיער שלו ותולש אותו באופן בלתי נשלט) הרי שגם קו השיער האחורי חשוף להתקרחות.

כל אלו הופכים טיפול כמו השתלת שיער בטורקיה למבוקש מאד בישראל. ומדוע בטורקיה, אתם שואלים? להלן כל המידע שתצטרכו להכיר לפני צאתכם לדרך.

בטורקיה – ההשתלה היא גם הכי זולה וגם הכי מקצועית

נכון מאז ומעולם למדנו שעל מה שאתה משלם, זה מה שאתם מקבל? כשזה נוגע להליך רפואי רגיש כמו השתלת שיער, תשכחו משיעורי מאקרו כלכלה. הם פשוט לא רלוונטיים. הסיבה שבארצות המערב מחוץ לטורקיה השתלת שיער עולה 40,000 ₪ היא בעיקר כלכלית ולא קשורה לתוצר החזותי שתקבלו. משתיל השיער הוא רופא עור שהגיע אל המעלה הגבוהה ביותר, כירורג. מטבע הדברים, קורות החיים שהוא מגיש לבתי חולים והרזומה העשיר של לימודים ועבודה בעבר פשוט לא מאפשרים לו לגבות פחות כסף מכך.

בדומה לשווקים כמו מוזיקה, אומנות והייטק, כך עובד השוק ברפואת השתלת השיער המערבית. התוצאה היא שאתם צפויים לפגוש רופא שבקהילת הרופאים נחשב מאד מקובל ובעל מעמד גבוה, אבל הוא עשוי לנוח על זרי הדפנה ודווקא בניתוח שלכם – לעשות עבודה גרועה שלא תצמיח לכם שיער. אלה לא דיבורים באוויר, אלא מקרים שקרו ולא רק בישראל, אלא במיטב בתי החולים המבוקשים של ארה"ב ומערב אירופה.

במהלך השתלת שיער בטורקיה, לעומת זאת, הרופא לא עוסק כלל בטיפול, אלא רק בתכנון הפיזי של ההשתלה. הטיפול עצמו הנו סיעודי ולא רפואי: לא מדובר בניתוח. למה הכוונה?

לא עור הקרקפת הוא יחידת העבודה של הצוות המטפל, אלא שורש השערה, שהוצאתו לא כרוכה בחיתוך, אלא בדקירה בלבד.

הצוות הסיעודי, שלכל אנשיו רקע גם באומנות הסָפַּרוּת, צפוי לעשות עבודה מדויקת פי כמה מזו של הרופא במערב, שתצמיח שיער בסבירות גבוהה מאד. והמחיר? סביב 11,000 ₪ בלבד, כולל מלון, ארוחות בוקר והסעות.

השתלה למטופל שקו המצח שלו נסוג לאחור

השתלת שיער זו נחשבת יקרה באופן ממוצע מכל השתלה אחרת שנעשית בטורקיה, אך זולה לאין שיעור לעומת ניתוח השתלה במערב. ההבדל בין השתלה לאדם עם זוג מפרצים לבינה נע סביב 200 אירו בדרך כלל, כשבמקום 2,400 אירו התשלום צפוי להיות 2,600 אירו.

בעבור מילוי של 2,000-3,000 זקיקים. השתלת שיער בטורקיה שנעשית עבור מי שקו המצח שלו נסוג נקראת DHI, ובאריכות Direct Hair Implementation.

הסיבה למחיר היקר באופן יחסי היא שלאחר שמרדידמים את המטופל (הרדמה מקומית), ואוספים עבורו את הזקיקים להשתלה, הם מוכנסים לתוך מכשיר רב עוצמה שמבצע את ההשתלה.

לחיצה ראשונה על המכשיר שולפת ראש סיכה לפתיחת הערוץ ולחיצה שנייה שולפת זקיק ומטמיעה אותו בפנים. תפעול המכשיר נחשב יקר ומורכב, אך נעשה ביעילות ובדייקנות רבה על ידי צוות הסיעוד.

השתלה למטופל שסובל מהידלדלות עקב היווצרות מפרצים

מטופל שכזה מאבד את הכי הרבה שיער, לרוב פי 2 זקיקים מאשר מטופל שקו המצח שלו נסוג באופן אחיד.

דווקא הטיפול שלו נחשב לזול מבין השניים, וזאת משום שלא נדרש כל מכשיר אלקטרוני להשלמת המלאכה.

פעולת ההשתלה, לאחר איסוף הזקיקים כשההרדמה מתחילה להשפיע, נעשית באופן ידני בשיטת "אחד אחד".

צוות הסיעוד צפוי להשקיע שעות על גבי שעות בהשלמת המלאכה, ולהשתיל כ- 4,500-5,000 זקיקים בממוצע למטופל שכזה.

העלות עבור כמות זו צפויה להסתכם בכ- 2,400 אירו. בעת הסדרת התשלום עבור השתלת שיער בטורקיה, ניתן לשדרג למקדד מאבן ספיר במקום מתכת ובכך להרוויח יותר ערוצים עם זקיקים בתוכם. עלות השדרוג, עוד 100 אירו. שם השיטה הוא FUE, ובאריכות Follicular Unit Extraction וכאשר משתמשים במקדד אבן ספיר, SFUE, כלומר Sapphire FUE.

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד